Jana Šebestová

Krejčovina je moje srdeční záležitost. Koníček se mi stal povoláním a to je sen každého z nás. Jsem oděvní výtvarnice. Šiji oblečení na zakázku, podle fotky, seriálu, vašich představ a návrhů, cokoli mi předložíte, zkusím vyrobit. 

 

Kromě klasického šití se věnuji i tvorbě cosplaye, tedy kostýmů dle filmů a knih, které jsou naprosto věrnou kopií originálu, anebo fantasy šatů, či doplňků. Křídla, rohy, štíty, cokoli si budete přát. Spolupracuji s odborníky na 3D tisk, vyrobíme i pevné součásti kostýmů, zbraně a ozdoby. 

 

Nabízím klasické zpracování krejčovskými metodami, tedy kvalitně ušitý model dle požadavků klienta.  

Pracuji také pro divadla, šermířské společnosti, fantasy kluby i jednotlivce, kteří chtějí originální oděv či doplňky. 

 

Vaše osobní krejčová 

Jako snad každá malá holčička s kladným vztahem k šití a ručním pracem jsem snila o tom, že se stanu světově známou návrhářkou nebo nejlepší krejčovou u této návrhářky. Postupem času jsem zjistila, že

potřebuji kontakt s člověkem, kterého oblékám, ale zároveň se nechci vzdát možnosti utvářet model do posledního
detailu.

Možná je můj sen o osobním kontaktu návrháře a zákazníka naivní. V dnešní době nadnárodních společností, světových kontaktů a nutnosti věhlasu značky chci prosadit starý model oděvní stylistky, která zná své klientky, chápe jejich nálady, vnímá životní etapy, kterými procházejí a je proto schopná svou tvorbou reagovat nejen na jejich barevný typ, postavu a tvar obličeje, ale i na jejich nitro.

Nechci mít zaměstnance ani se zaměstnankyní stát a tím se asi ochuzuji o možnost tvorby velikého projektu.

Velikost svého projektu spatřuji v luxusu osobního kontaktu, možnosti klientů zasahovat do tvorby modelu po celou dobu jeho hotovení, ve vzájemné důvěře a otevřenosti. Že se tak vracím k prvorepublikovému systému malé živnosti?

 

Pokud byste chtěli vědět, co jsem studovala a dělala, než jsem se začala věnovat naplno jen šití, mé CV je tady.